szczeg贸艂owa fotografia

Jakie skarby mo偶na zobaczy膰 w polskich muzeach?

Smaki i skarby polskich muze贸w

Polskie muzeum obj臋te ochron膮 skarb贸w pozostawionych przez minionych pokole艅. Od sztu膰ki po starodruki, od archeologicznych artefakt贸w po jedwabne tkaniny – ka偶dy znajdzie tutaj co艣 dla siebie. Nie konstaj膮 one jednak wy艂膮cznie z cennych artefakt贸w, poniewa偶 muzeom uda艂o si臋 po艂膮czy膰 skarby z domowymi smakami!

Czym s膮 muzea smaku?

Muzea Smaku to innowacyjne projekty, w ramach kt贸rych wsp贸艂czesno艣膰 spotyka si臋 z tradycj膮. To przede wszystkim oferta zaj臋膰, szkole艅 i sympozj贸w, kt贸rych g艂贸wnym motywem jest… jedzenie. Podczas zaj臋膰 uczestnicy poznaj膮 histori臋 smak贸w, poznaj膮 lokalne produkty, przyrz膮dz膮 tradycyjne dania i posmakuj膮 lokalnych specja艂贸w. Idealny trening wczoraj i dzi艣!

Polskie Muzeum Smaku

Do dnia obserwacji kilka muze贸w smaku. W艣r贸d nich pochodzenia min. Muzeum Smaku w 呕abiance, Muzeum Smaku Kociewia w Bia艂kach czy Muzeum Smaku w Bunga Bunga w Warszawie. Ka偶de z nich udost臋pnia dostarczanie programu i udost臋pnia atrakcje. Co ciekawe, w lokalnych muzeach smaku mo偶emy pozna膰 specjalne oferty smaku i wytwor贸w pozostaj膮cych blisko tradycji i tradycyjnych receptur.

Co warto zje艣膰 w polskim muzeum smaku?

Podczas kursu w polskich muzeach smaku mo偶emy skosztowa膰 wyj膮tkowych potraw, ale i skutecznych deser贸w. wi臋c przygotuj swojsk膮 kie艂bas臋, pasztet, ko艂duny czy pierogi. Co wa偶ne, przekonamy si臋 tutaj, jak stworzy膰 tradycyjne w臋dliny i s艂odycze. Bez szczeg贸lnego do艣wiadczenia b臋dzie r贸wnie偶 degustacja lokalnych rabarbar贸w i malin, kt贸re zauwa偶ymy na d艂ugo!

Cennym skarbem b臋dzie wskazana przez Polskie muzea smaku drogi do przepis贸w

Parcze my艣l膮c o polskich muzeach smaku charakterystycznego smaku, warto wiedzie膰, 偶e te miejsca maj膮 te偶 du偶o wsp贸艂czesnych i cennych skarb贸w. Do naszych cech nale偶y ich odkrywanie i ocalenie. Jednym z takich skarb贸w s膮 dawne obyczaje i tradycje, kt贸re mo偶na pozna膰 odwiedzaj膮c zaj臋cia w polskich muzeach smaku:

Polskie kultury smaku to tradycja do po艂膮czenia tradycji ze wsp贸艂czesno艣ci膮. Cenny skarb tradycji pozostajecy w ka偶dym z naszych muze贸w umo偶liwia nam obcowanie z kultur膮 lokaln膮 – smakami i skarbami Polskich muze贸w.