szczeg贸艂owa fotografia

Czy w warszawskich muzeach s膮 dost臋pne przewodniki dla turyst贸w?

Warszawskie Skarby Historii: Przygody w Muzea

Stolica Polski ma bardzo prost膮 kultur臋 i histori臋. Odkrywanie jej skarb贸w mo偶e by膰 bardzo ekscytuj膮cym do艣wiadczeniem. Jest wiele muze贸w i obiekt贸w historycznych, kt贸re mo偶na odwiedzi膰 w Warszawie, a jedn膮 wyj膮tkow膮 przygod臋 w historii. Oto kilka z nich.

Centrum Sztuki i Technologii

Centrum Sztuki i Technologii (TsCIT) to szczeg贸lne muzeum, kt贸re 艂膮czy sztuk臋 i tw贸rczo艣膰. Znajduje si臋 przy Placu Bankowym i sk艂ada si臋 z historycznych budynk贸w, wystaw sta艂ych, wystaw czasowych i laboratori贸w. Oferta handlowa TsCIT zawiera:

Muzeum Historii 呕yd贸w Polskich

Muzeum Historii 呕yd贸w Polskich (ow偶p) jest jednym z wyj膮tkowych muze贸w Warszawy. Jest to pa艅stwowe muzeum, kt贸re gromadzi i udost臋pnia wiedz臋 oraz dokumenty historii 呕yd贸w Polskich. Muzeum r贸偶nych posiada przesz艂e galerie i wystawy, kt贸re zajmuj膮 si臋 tradycj膮 偶ydowskiej. Zobacz si臋 tam r贸wnie偶 bardzo ciekawe i interaktywne wystawy multimedialne, w kt贸rych mo偶na zwiedza膰 r贸偶ne rejony, gdzie zamieszkiwali 呕ydzi i zobacz ich codzienne 偶ycie.

Warszawski Instytut Historii Zbrodni

Jeden z nich muze贸w Warszawy jest Warszawski Instytut Historii Zbrodni (WiHZ). Ma on zadanie upami臋tnienie zbrodni pope艂nionych przez Niemc贸w w czasie II wojny 艣wiatowej i ich okupacji. WiHZ ma swoj膮 specjaln膮 ekspozycj臋, a tak偶e cykliczne wystawy, warsztaty edukacyjne i panele dyskusyjne. WiHZ organizuje r贸wnie偶 r贸偶ne imprezy kulturalne, takie jak przegl膮dy filmowe, koncerty muzyczne i inne.

Odwiedzaj膮c muzea w Warszawie, gwarantowana jest wyj膮tkowa lekcja historii, wyj膮tkowa przygoda w historii. Przygoda czeka na ka偶dego, kto odwiedzi stolic臋.